ראפטינג ביוון


לפרטים : http://www.greece-islands.co.il/pages/rafting_in_greece.html

כבר בנמל התעופה של אתונה לפני טיסת ההמשך ליואמינה התחלתי להרגיש לא טוב, אולי בכלל כל ההתהפכות של הבטן החלה עקב החשש מהראפטינג שמצפה לי מחר בבוקר בוידומאטיס שבכפרי זגוריה, לעולם לא אדע, אבל בטוח שכל העניין של ראפטינג ואני לא יושב ביחד ממש טוב, לפחות כך חשבתי.

שאר קבוצה בינתיים נסעה לגן החיות הזאולוגי הסמוך לנמל התעופה של אתונה להעביר את הזמן עד טיסת ההמשך, אני לקחתי פסק זמן לשתיית סודה ולעוד כמה דברים שלא חייבים לפרט כאן באתר "חופשה ביוון", הגענו עם ערב ליואנינה, קיבלו את פנינו שם מפעילי הרפאטינג ביוון, אחרי מנוחה קלה יצאנו ליואנינה לארוחת ערב עם ראש המחוז ואני חזרתי למלון להתרסק לפני הראפטינג של מחר בבוקר, שהודעתי לקבוצה מראש שאני ככל הנראה מוותר בשל מצבי הבריאותי, אני כבר נרדמתי בעוד שאר הקבוצה הספיקה לעשות "שיעור ניסיון" בלבישת הציוד לרפאטינג בלילה במגרש החנייה של המלון ביואנינה, עם בוקר, הרגשתי מעט יותר מאושש, אמרתי לעצמי, נו rafting בנהר הוידומאטיס * בדרגה 1 זה לא כמו ראפטינג בנהר הארכטוס בדרגה 3-4 שתוכנן לנו כמה ימים קדימה, יאלה, אני הולך לעשות את זה!

ראו גם מידע מקיף על כל המקומות שניתן לעשות בהם ראפטינג ביוון [מתוך אתר איי יוון הישראלי]

ירדתי ללובי של המלון, כולם כבר המתינו לי שם, שינוי בתוכניות אמר לי דימיטריס, היום תעשו ראפטינג באראכטוס, לקראת סוף הטיול נעשה בוידומאטיס [נהייתי אדום] כך אמרו לי אח"כ, מה אראכטוס? אמרתם וידומאטיס לא? אמרנו אבל יש שינוי קל בתוכניות, מה אתה אומר איך הבטן שלך אתה איתנו או נשאר במלון? יאלה נו.. מקסימום תזמינו הליקופטר שיבוא לחלץ אותי מהנהר.

אחרי נסיעה של כ 40 דקות עם achilles נהג מרוצים מבוזבז, הגענו לגשר ממנו מתחיל הראפטינג, כולם מלאי סקרנות ואנרגיה ורק אני עדיין חושש שהבטן שלי לא תעשה מהומות במורד הזרם, על סירה כבר עושים תרגילים, left, right סלעים, לזוז שמאלה, לזוז ימינה, left back וכיוצ"ב.. המדריך שואל כולם מוכנים, אפשר לצאת לדרך? עניתי בקול שקט, סליחה אבל אני פורש, אני ואכיליאס נפגוש אתכם בסוף המסלול.. ישר ננזפתי עי מדריך הרפאטינג, מר זמיר, אתה איתנו וחדל דיבורים מיותרים, אל תשכח שאת כל הרפאטינג הזה עושים במיוחד בשבילך, כולם התגלגלו מצחוק, אנחנו בנהר, זהו אבוד לי.

האמת, אחרי 5 דקות של ראפטינג כבר הייתי מאוהב, בריזה נעימה של מים קרירים, אחלה של נופים הרריים, מיוער מאד, מלא ציפורים וזרזיפי מים מכל הכיוונים, תענוג אמיתי, פה ושם איזה צורך לחתור, כולם עושים טעויות וחותרים לכיוון ההפוך, אבל הנהר יותר חזק מאיתנו ועם מדריך מנוסה אנחנו ממשיכים עם הזרם לתוך הנהר, אחרי כשעה וחצי, נעצרנו לצד דופן הנהר, ירדנו כולנו מהסירה ומדריך הראפטינג אמר יאלה, בואו אחרי, מה עם הסירה שאלתי אותו?.. איך חוזרים מכאן?.. זמיר, חדל דיבורים בואו אחרי, נכנסנו לפינת גן עדן קסומה, מפל מים קפואים וצלולים במרחק של דקה הליכה מהנהר עם צמחייה עבותית, נאדר [סוכן נסיעות מנצרת שהיה איתנו] אמנם לרגע איבד שווי משקל והחליק על הסלעים, אבל כנראה שהיופי של פינת הקסם הזו השכיחה לו את הכאב, מחזה מרהיב ביופיו, חזרנו לסירה אחרי טבילה במים בטמפרטורה של 5 מעלות, סיגרה והמשכנו במורד הנהר.

ראו עוד על איזור זה בעמוד : צפון יוון ההררית

רק הוכחה שזה אכן קרה, זמיר סיון ברפאטינג ביוון, נהר האראכטוס, אני שני משמאל, לצידי קדימה מאיר בן הרוש הצלם שלנו [ערוץ2], לידי מאחור dimitris maziotis שהגה את כל הרעיון של להביא אותי לנהר, מולנו vassily katsoupas בחור מקסים ובעלים של מסעדת הפיטריות המפורסמת ביותר ביוון ששמה Kanella & Garifallo בכפר ויטצה, לצידו מקדימה נאדר מנצרת שהחוויה איתו הייתה מהנה וכיפית, איש אצילי, נעים ומעניין. סימנו את הרפאטיגנ לאחר כשעתיים וחצי של תענוג אמיתי, ישבנו כולנו בבסיס הסיום של הרפאטינג ב "חושה" הנחמדה של אכיליאס במורד הנהר, בירה, מים קרים, אוויר טוב ונופים עוצרי נשימה, הייתי מחליף את המשרד שלי בתל אביב עם המשרד של אכיליאס בכלל בלי למצמץ, זה גם מסביר למה החיוך של אכיליאס לא יורד מהפנים כמעט כל הזמן, משרד בכזה נוף? רחש מים מהחלון?  ציפורים ורק מדי פעם אורחים ישראלים קולניים שמתלוננים כל הזמן, לא קריטי..

קצת מידע : רפאטינג ביוון

איזור אפירוס של יוון הוא המשופע ביותר בנהרות המאפשרים רפטינג במגוון דרגות ובמך כל השנה, נהר ה arachthos שמתואר בכתבה מקבל מים כל השנה, רוב השנה מהפרשה של שלגים מהרי הפינדוס, אך גם בתקופה נטולת מי הפשרת שלגים הוא מקבל מים מסכר גדול המצוי צפונית לו ומספק לו מים במשך כל השנה, בחודשי החורף גובה המים בנהר עשוי להגיע ל 7-8 מטר והנהר מסוכן למדי לפעילויות אקסטרים כמו ראפטינג, עם זאת בחודשים [מאי עד סוף אוקטובר] הוא מומלץ מאד, נהר ה voidomatis שגם הוזכר בכתבה הוא הנהר הזורם בסיום אפיק ויקוס שבכפרי זגוריה בצפון חבל אפירוס, מסלול הראפטינג בוידומאטיס מרהיב ביופיו, אם כי הזרימה בוידומאטיס קלה יותר מזו של ה arachthos בכונת התיירות [ יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר] הוא רגוע מאד level 1 לעתים 2, בתקופות אחרות הוא מצוי ב level 2 קבוע והוא חוויה של ממש, המים בוידומאטיס הם בטמפרטורה של 6-7 מעלות כל השנה והוא נחשב לנהר הצלול ביותר באירופה.מסלול 1 : גשר Charokopi עד גשר Plaka משך הרפאטינג 3 וחצי שעות : Difficulty level IV
מסלול 2 : גשר Ambelochor עד גשר Plaka משך הרפאטינג 2 שעות : Difficulty level III
מסלול 3 : גשר Charokopi עד גשר Skoupa משך הרפאטינג 2 ימים experiences riders

RAFTING IN GREECE
SIVAN ZAMIR WITH ALPINEZONE
ראו גם את ערך הכפר : פפינגו
ראו עוד מידע על רפאטינג, פעילויות ועל איזור אפירוז באתר המחוז בעברית : epirus.co.il
ראו גם מידע מקיף על כל מחוזות : צפון יוון

* אראכטוס הוא אולי הנהר המרגש ביותר לראפטינג ביוון, אבל הוידומאטיס הוא ללא ספק הנהר היפה ביותר לראפטינג ביוון, הוידומאטיס זורם בתוך הפארק הלאומי ויקוס האוס לשיפולי קניון ויקוס וכפרי זגוריה, מימי נחשבים לצלולים ביותר באירופה וכמעט כל הערוץ מוצל ע" צמחיה, תחילת הוידומאטיס במעיינות הוידומאטיס שבבססיס קניון ויקוס והוא זורם לאורך עמק ויקוס עד גשר קלידוניה ומשם ממשיך פנימה לתוך אלבניה.

זקוקים לעזרה בנושא הזמנה של ראפטינג ביוון, השאירו לנו פנייה נשמח לסייע ולעזור, השרות ללא תשלום.
חלק מהמידע בכתבה זו, כולל הרפאטינג עצמו, תודות ל : 

 כתב : זמיר סיון, בעלים של אתר איי יוון הישראלי. ראו גם גשר פלאקה